Священномученик Веніамін Благонадєждін, пресвітер
День пам'яті (н. ст.)
Місяця вересня на 18-й день / у неділю, найближчу до 25 січня, — Собор новомучеників і сповідників Церкви Руської (перехідне)
Священномученик Веніамін народився 24 березня 1880 року в селі Опарино Константинівської волості Олександрівського повіту Володимирської губернії в сім’ї псаломщика Іллі Благонадєждіна. У 1904 році Веніамін Ілліч закінчив Московську духовну семінарію і був направлений учителем до Верхньо-Махоловської школи Серпуховського повіту Московської губернії. Після цього він служив учителем у Старо-Голутвинській школі в місті Коломні і в Благовіщенській школі в Дмитровському повіті Московської губернії.
У 1906 році Веніамін був висвячений на священника до храму в селі Чеково Небиловської волості Володимирського повіту Володимирської губернії, де прослужив до свого арешту. За часів гонінь на Церкву від безбожної влади отець Веніамін декілька разів був притягнутий до судової відповідальності під приводом несплати податків. Окрім того, 1926 року він був притягнутий як свідок у справі єпископа Афанасія (Сахарова), котрого звинувачували у виголошенні антирадянських, контрреволюційних проповідей.
У 1930 році храм у селі Чеково було закрито. Проте отець Веніамін не полишав надії служити в ньому, і йому за підтримки вірян того ж року вдалося домогтися дозволу на відновлення богослужіння. Храм не закривався до арешту священника. Отця Веніаміна заарештували 8 вересня 1937 року і ув’язнили у в’язниці в місті Юр’єві-Польському. Одразу після арешту він був допитаний.
24 вересня слідчий знову допитав священника. Отець Веніамін сказав, що ухвалення нової конституції з наданням виборчих прав служителям релігійного культу він зрозумів як поступку радянської влади. Також він не заперечував, що говорив населенню про прийдешню посушливу погоду і загибель урожаю в 1937 році.
На цьому допити було закінчено. 27 вересня трійка НКВС засудила отця Веніаміна на розстріл. Священник Веніамін Благонадєждін був розстріляний 1 жовтня 1937 року і похований в безвісній могилі.