Священномученик Василій Малінін, пресвітер
Місяця вересня на 10-й день
Священномученик Василій народився 26 березня 1898 року в селі Васьянському Тверської губернії в сім’ї священика Василія Малініна. Початкову освіту він здобув у Кашинському духовному училищі, потім вступив до Тверської духовної семінарії, яку закінчив 1918 року.
Свідомо обравши шлях священства, який був на той час шляхом сповідницьким, Василій Васильович 1921 року був висвячений в сан ієрея до храму в селі Конаково Тверської губернії. У нього не було ні землі, ні великого господарства, все майно священника і його сім’ї становили дім, два козенята і сім курей.
У 1932 році отця Василія заарештували за указом від 7 серпня 1932 року, звинуватили в крадіжці колгоспної соломи, засудили до десяти років ув’язнення у виправно-трудові табори. Вдома залишилася сім’я — дружина Антоніна Олександрівна і троє дітей, семи, шести і двох років. Два роки пропрацював священник на каторзі в таборі і 1934 року був достроково звільнений.
Отець Василій повернувся в той самий храм села Конаково, де, на радість парафіян, відновилися богослужіння. У травні 1934 року заступник Патріаршого Місцеблюстителя митрополит Сергій нагородив його наперсним хрестом, і невдовзі за розпорядженням єпископа Бежецького Григорія (Козирєва) він був призначений благочинним. Однак це був час, коли всюди заарештовували священників, храми залишалися без пастирів, кількість храмів у благочинні скорочувалася, і о. Василій у квітні 1936 року направив прохання до єпископа Григорія з проханням звільнити його від обов’язків благочинного, яке і було задоволено.
Місцева влада не переставала переслідувати пастиря. У березні 1937 року вона зажадала, щоб священник заплатив п’ятсот рублів як податок, інакше його заарештують, а церкву закриють. За богослужінням священник звернувся до парафіян, сказавши, що влада вимагає від нього сплати податку, і попросив їх зібрати гроші і заплатити податок. “В іншому разі, – сказав о. Василій, — я буду змушений піти з вашої парафії, і тоді храм буде закрито”. Тут же в храмі було вирішено зібрати потрібну суму, для чого уповноважили одну з жінок відправитися по домівках парафіян. Гроші було зібрано, і служба в храмі тривала.
Отець Василій за кожним богослужінням говорив проповіді, ретельно і докладно розтлумачуючи слово Боже. Він обходив домівки своїх парафіян, служачи молебні та панахиди, соборуючи та причащаючи. Особливо це необхідно було для тих, хто жив у далеких селах парафії та через хворобу або старечу неміч не міг прийти до храму.
Влітку 1937 року влада вирішила заарештувати священика. По сусідству з парафією о. Василія був обновленський храм, і влада, як це робилося з 1922 року, запросила обновленського священника свідчити проти православного пастиря. Був викликаний і псаломщик обновленської парафії.
5 серпня 1937 року о. Василій був заарештований. 8 серпня слідчий допитав священика.
20 вересня трійка НКВС засудила отцяі Василя на розстріл Священик Василій Малінін був розстріляний через два дні, 23 вересня 1937 року.