Священномученик Василій Кримкін, пресвітер
День пам'яті (н. ст.)
Місяця вересня на 21-й день / у неділю, найближчу до 25 січня, — Собор новомучеників і сповідників Церкви Руської (перехідне) / у неділю перед 26 серпня — Собор Московських святих (перехідне) / місяця вересня на 10-й день — Собор Липецьких святих
Священномученик Василій народився 1901 року в селі Протасьєво Раненбурзького повіту Рязанської губернії в сім’ї селян Івана Олексійовича і Марфи Леонтіївни Кримкіних. Коли Василеві виповнилося вісім років, він вступив до Троїцького монастиря, що розташовувався за півтори версти від міста Лебедянь Тамбовської губернії. Тут він закінчив монастирську церковнопарафіяльну школу і до 1928 року був у монастирі послушником. Після того як монастир був безбожною владою закритий, Василій повернувся до рідного села і служив псаломщиком у храмі.
У 1930 році Василій був висвячений на священника і служив у Троїцькому храмі в селі Остаф’єво Подольського району Московської області. 4 грудня 1937 року отця Василія заарештували. Того ж дня його допитали, і на цьому слідство було закінчено.
— Слідству відомо, що ви серед вірян вашої парафії проводили контрреволюційну антирадянську агітацію, спрямовану проти заходів, що проводяться партією та урядом, розпускали провокаційні чутки про швидке падіння радянської влади. Розкажіть про це докладніше, — сказав слідчий.
— Антирадянської агітації серед вірян мого приходу я не проводив і провокаційних чуток не розпускав, — відповів священник.
— Ви визнаєте себе винним у тому, що ви серед населення села Остаф’євого розпускали всілякі безглузді провокаційні чутки про швидке падіння радянської влади? Розкажіть про це слідству.
— Я винним себе у висунутому мені звинуваченні не визнаю, бо антирадянської агітації серед населення не проводив.
7 грудня 1937 року трійка НКВС засудила отця Василія на десять років ув’язнення до виправно-трудового табору. Священник Василій Кримкін помер у виправно-трудовому таборі в Куйбишевській області 4 жовтня 1942 року.