...

Священномученик Ієрофей, єпископ Афінський

День пам'яті (н. ст.)

Місяця жовтня на 4-й день

Святий апостол Павло поставив святого Ієрофея першим єпископом Афін. Можливо, він був учителем священномученика Діонісія Ареопагіта, свого наступника на єпископській кафедрі.

У наші дні православні та західні церковні історики вважають, що твори, автором яких раніше визнавали священномученика Діонісія, насправді були написані в Сирії в п’ятому столітті. Тим не менш, у них міститься вельми поетична похвала першому єпископу Афін, яка відображає славу, котру віддають йому і понині. “…приходячи в споглядання горнього світу і забуваючи все земне, він переживав те, про що співають у славослов’ях, і став за Божественним натхненням оспівувачем усього, що йому доводилося бачити і чути, речей видимих і невидимих”.

В одному апокрифічному переданні, із того самого джерела, ідеться, що святий Ієрофей був серед учнів, піднесених на хмарах для присутності на похованні Божої Матері.

Святий Ієрофей прийняв мученицьку кончину наприкінці першого століття. Глава його нині спочиває в монастирі біля грецького міста Мегара.

Тропарі, кондаки, молитви та величання

Гражданський шрифтЦерковнослов'янськоюУкраїнською

Тропарь священномученику Иерофею, епископу Афинскому, глас 4

Бла́гости научи́вся и трезвя́ся во всех/ благо́ю со́вестию священноле́пно обо́лкся,/ поче́рпл еси́ от сосу́да избра́ннаго неизрече́нная/ и, ве́ру соблю́д, ра́вное тече́ние соверши́л еси́,/ священному́чениче Иерофе́е.// Моли́ Христа́ Бо́га спасти́ся душа́м на́шим.

Кондак священномученику Иерофею, епископу Афинскому, глас 8

Священнонача́льника Афи́нскаго восхваля́ем тя,/ я́ко тайноучи́вшеся тобо́ю стра́нным и неизрече́нным:/ яви́лся бо еси́ Богоприя́тный песносло́вец./ Но моли́, всеблаже́нне Иерофе́е,/ от вся́ких нам грехопаде́ний изба́витися, да зове́м:// ра́дуйся, о́тче Богому́дре.

Тропaрь, глaсъ д7:

Бlгости научи1всz, и3 трезвsсz во всёхъ бл7г0ю с0вэстію, сщ7еннолёпнw њб0лксz, почeрплъ є3си2 t сосyда и3збрaннагw неизречє1ннаz, и3 вёру соблю1дъ, рaвное течeніе соверши1лъ є3си2, сщ7енном§ниче їероfeе. моли2 хrтA бGа, сп7сти1сz душaмъ нaшымъ.

Кондaкъ, глaсъ и7.
Под0бенъ: Взбрaнной:

Сщ7енноначaльника ґfи1нскаго восхвалsемъ тS, ћкw тайноучи1вшесz тоб0ю стр†ннымъ и3 неизречє1ннымъ: kви1лсz бо є3си2 бGопріsтный пэсносл0вецъ. но моли2 всебlжeнне їероfeе, t всsкихъ нaмъ грэхопадeній и3збaвитисz, да зовeмъ: рaдуйсz, џтче бGомyдре.

Ще в розробці