...

Священномученик Феодот Шатохін, пресвітер

День пам'яті (н. ст.)

Місяця вересня на 2-й день / у неділю, найближчу до 25 січня, — Собор новомучеників і сповідників Церкви Руської (перехідне)

Священномученик Феодот Трофимович Шатохін народився 1888 року в селі Зайцеве Катеринославської губернії. Під час Першої світової війни він був солдатом Окського піхотного полку.

1926 року майбутнього священномученика заарештували й посадили на рік до в’язниці зі звинуваченням: “Поширення релігійних переконань серед селян”.

Вдруге його заарештували 2 квітня 1935 року в Донецьку. Відомо, що на той час він був уже священником. Хто його висвятив, залишилося невідомим, бо на допитах, щоб ні на кого не показати, він зайняв дуже акуратну позицію. У матеріалах справи зазначено: “Про себе нічого не знає і ні про кого нічого показати не може”.

Не став мовчати отець Феодот лише про свої релігійні почуття, тим самим і в неволі не полишаючи пастирського благовістя: “Під час допиту заявив, що наука та інше тільки від Бога і Бог створив людей і Бог, що захоче, те й зробить кожній невіруючій людині”. 14 липня 1935 року спеціальна колегія Донецького обласного суду засудила ієрея Феодота Шатохіна на сім років виправно-трудового табору. Відбувати строк його відправили до Коктун-Кульського відділення Карагандинського табору НКВС.

20 серпня 1937 року отець Феодот разом з іншими, однодумними з ним священниками, був заарештований у таборі. Як і іншим, котрі проходили у справі “священника Василія Зеленського та ін.”, йому було висунуто звинувачення, в якому, серед іншого, ішлося: “перебував у к/р групі, яка влаштовувала нелегальні моління, де спорудили хрест, а/р (антирадянська — ред.) агітація, відмовився вийти на ударник зі скиртування сіна, брав участь у панахиді за розстріляними ворогами народу”. Винним себе отець Феодот не визнав.

10 вересня 1937 року ієрей Феодот Шатохін був засуджений трійкою при Управлінні НКВС у Карагандинській області на найвищу міру покарання. 15 вересня він був розстріляний.