...

Спомин чуда Архістратига Михаїла, що сталося в Хонех (Колоссах)

День пам'яті (н. ст.)

Місяця вересня на 6-й день

У Фригії, недалеко від міста Ієраполя, в місцевості, званій Херотопа, знаходився храм в ім’я Архістратига Михаїла, біля якого витікало цілюще джерело. Храм цей був споруджений стараннями одного із жителів міста Лаодікії на знак подяки Богу і святому Архістратигу Михаїлу за зцілення його німої дочки водою джерела.

Архістратиг Михаїл, з’явився в сонному видінні батькові німої дівиці, ще не просвіченому Святим Хрещенням, і відкрив йому, що його дочка отримає дар мови, випивши води із джерела. Дівиця справді отримала біля джерелі зцілення і почала говорити. Після цього дива батько з донькою та вся його родина охрестилися, і завдяки трудам вдячного батька було споруджено храм на честь святого Архістратига Михаїла.

До джерела стали приходити за зцілення не лише християни, а і язичники. Багато хто із останніх зрікався ідолів і навертався до віри в Христа.

У храмі святого Архістратига Михаїла протягом шістдесяти років виконував пономарське служіння благочестивий чоловік на ім’я Архип. Проповіддю про Христа і прикладом свого богоугодного життя він багатьох язичників приводив до віри в Христа. У своєму озлобленні на християн взагалі та насамперед на Архипа, який ніколи не відлучався від храму й був зразковим служителем Христовим, язичники задумали знищити храм і водночас погубити Архипа. Для цього вони з’єднали в одне русло дві гірські річки і спрямували їхню течію на храм.

Святий Архип старанно молився Архістратигу Михаїлу про запобігання лиха. По його молитві біля храму з’явився Архістратиг Михаїл, який ударом свого жезла відкрив у горі широку ущелину і наказав текти до неї водам вируючого потоку. Таким чином храм залишився неушкодженим.

Побачивши таке дивовижне чудо, язичники в страху втекли, а святий Архип і християни, які зібралися до храму, прославили Бога і дякували Архістратигу Михаїлу за допомогу. Місце ж, де сталося диво, отримало назву Хони, що означає «отвір», «ущелина».

Тропарі, кондаки, молитви та величання

Гражданський шрифтЦерковнослов'янськоюУкраїнською

Тропарь Архангелу Михаилу, глас 4

Небе́сных во́инств Архистрати́же,/ мо́лим тя при́сно мы недосто́йнии,/ да твои́ми моли́твами огради́ши нас/ кро́вом крил невеще́ственныя твоея́ сла́вы,/ сохраня́я нас, припа́дающих приле́жно и вопию́щих:/ от бед изба́ви нас,// я́ко чинонача́льник вы́шних Сил.

Кондак Архангелу Михаилу, глас 2

Архистрати́же Бо́жий,/ служи́телю Боже́ственныя сла́вы,/ А́нгелов нача́льниче и челове́ков наста́вниче,/ поле́зное нам проси́ и ве́лию ми́лость,// я́ко Безпло́тных Архистрати́г.

Тропaрь, глaсъ д7:

Нбcныхъ в0инствъ ґрхістрати1же, м0лимъ тS при1снw мы2 недост0йніи, да твои1ми мл7твами њгради1ши нaсъ кр0вомъ кри1лъ невещeственныz твоеS слaвы, сохранsz нaсъ припaдающихъ прилёжнw, и3 вопію1щихъ: t бёдъ и3збaви нaсъ, ћкw чиноначaльникъ вhшнихъ си1лъ.

Кондaкъ, глaсъ в7:

Ґрхістрати1же б9ій, служи1телю бжcтвенныz слaвы, ѓгGлwвъ начaльниче, и3 человёкwвъ настaвниче, полeзное нaмъ проси2, и3 вeлію млcть, ћкw безпл0тныхъ ґрхістрати1гъ.

Ще в розробці