Собор усіх преподобних і богоносних отців, на Святій Горі Афон просіявших
Перехідне святкування в Неділю другу після П’ятидесятниці.
Кожного року в Неділю другу після П’ятидесятниці, наступну після Неділі Всіх святих, коли в церквах ми чуємо євангельське читання із Євангелія від Матфея про покликання Христом перших Його учнів, звершується святкування пам’яті всіх преподобних і богоносних отців, на Святій Горі Афон просіявших.
Афонські святі сприйняли це Божественне покликання й досягнути висоти доброчесного життя. Згідно з книгою вченого ченця Мойсея Агіорита, кількість святих отців Святої Гори становить до чотирьохсот п’ятдесяти осіб, але водночас існує і декілька тисяч безвісних та прихованих святих подвижників, які освятили землю Афону.
Спільне свято всім Афонським святим було встановлене після створення богослужбового послідування в ХІХ столітті преподобним Никодимом Святогорцем, плідним письменником і духоносним подвижником Святої Гори. Саме йому ми завдячуємо складенням служби і тропаря всім святим Гори Афон.
Тропарі, кондаки, молитви та величання
Тропарь всем преподобным и богоносным отцам, на Святой Горе Афон просиявшим, глас 1-й
Пусты́ни Афо́нския отцы́,/ А́нгелы во пло́ти,/ испове́дники вку́пе и преподо́бныя,/ святи́тели же и му́ченики в пе́ниих почти́м,/ подража́юще доброде́телем их,/ зову́ще согла́сно и глаго́люще:/ сла́ва Просла́вльшему вы,/ сла́ва Венча́вшему вы,// сла́ва в беда́х предста́тели нам вы Показа́вшему.
Кондак всем преподобным и богоносным отцам, на Святой Горе Афон просиявшим, глас 4-й
Онебеси́вшия Го́ру сию́,/ и показа́вшия в ней житие́ а́нгельское,/ и мно́жество мона́хов собра́вшия отцы́,/ прииди́те, благохва́лим вси, к ним взыва́юще:/ вся́кия беды́ и искуше́ния нас изба́вите,/ мно́жество преподо́бных,// Афо́нская похвало́.
Ще в розробці