Преподобний Єремія Печерський, в Ближніх печерах
День пам'яті (н. ст.)
Місяця жовтня на 5-й день / у Неділю другу Великого посту — Собор усіх преподобних отців Києво-Печерських (перехідне) / місяця вересня на 28-й день — Собор преподобних отців Києво-Печерських, які в Ближніх печерах (преподобного Антонія) спочивають
Блаженний Єремія Печерський досяг такої старості, що пам’ятав Хрещення Русі, звершене в дні благовірного великого князя Володимира. І сам блаженний був просвітений тоді купіллю Святого Хрещення. Через багато років прийшов він у святий Печерський монастир, до преподобних отців наших Антонія і Феодосія, і прийняв великий ангельський схимницький образ, в якому подвизався боговгодно, наслідуючи життя святих отців.
За велику чесноту його дано йому від Бога дар пророкувати майбутнє і провидіти думки людей. Якщо в комусь він бачив злу думку, викривав його наодинці і наставляв берегтися наслань диявольських. Особливо ж, коли якийсь брат думав покинути монастир, він, прозріваючи те, приходив до цього брата, викривав думку його і втішав, переконуючи довготерпіти і міцно стояти в подвизі боротьби проти ненависника добра, ворога нашого, і бути непохитним. І настільки укріплював брата, що той уже більше ніколи і не думав про це.
Якщо комусь блаженний говорив, що яке-небудь рішення добре або погане, слово старця завжди збувалося. Отже, проживши багато років і принісши прозрінням своїм користь багатьом, він помер в глибокій старості.
Тропарі, кондаки, молитви та величання
Тропарь, глас 1
Христо́вых повеле́ний све́том сердца́ своя́ просвети́вше,/ стра́стный мрак прогна́сте,/ те́мже Тро́ицы селе́ние бы́сте тричи́сленнии отцы́,/ Дамиа́не, Иереми́е с Матфе́ем,/ от Нея́же благода́ть прие́мше,/ неду́жныя исцеля́ете, бу́дущая возвеща́ете/ и, А́нгелом соприча́стницы су́ще,// моли́теся Христу́ Бо́гу дарова́ти нам прича́стие святы́х.
Кондак, глас 2
Я́коже дре́внии проро́цы благода́ть проро́чествия прие́мше/ и нело́жне ду́хом предзре́вше,/ прореко́ша наити́ хотя́щая,/ та́ко и вы в жи́зни на́шей зла́я,/ грехо́в ра́ди на́ших на ны гряду́щая, предвозвести́сте;/ и ны́не да не пости́гнут ны зла́я,// испроси́те от Христа́ Бо́га исправле́ние дело́м на́шим и ве́лию ми́лость.
Тропaрь, глaсъ №:
Хrт0выхъ повелёній свётомъ сердцA сво‰ просвэти1вше, стрaстный мрaкъ прогнaсте, тёмже трbцы селeніе бhсте тричи1сленніи nтцы2, даміaне, їеремjе съ матfeемъ, t неsже бlгодaть пріeмше, нед{жныz и3сцэлsете, б{дущаz возвэщaете, и3 ѓгGлwмъ сопричaстницы сyще, моли1тесz хrтY бGу даровaти нaмъ причaстіе с™hхъ.
Кондaкъ, глaсъ в7:
Ћкоже дрeвніи прbр0цы бlгодaть прbр0чествіz пріeмше и3 нел0жнэ дyхомъ предзрёвше, прорек0ша наити2 хотsщаz, тaкw и3 вы2 въ жи1зни нaшей ѕл†z, грэхHвъ рaди нaшихъ на ны2 грzдyщаz, предвозвэсти1сте, и3 нhнэ да не пости1гнутъ ны2 ѕл†z, и3спроси1те t хrтA бGа и3справлeніе дэлHмъ нaшымъ и3 вeлію млcть.
Ще в розробці