...

Преподобний Сисой Великий

День пам'яті (н. ст.)

Мiсяця липня на 6-й день

Преподобний Сисой Великий († 429) був ченцем-відлюдником і подвизався в Єгипетській пустелі в печері, освяченій молитовними трудами його попередника, преподобного Антонія Великого. За шістдесят років пустельного подвигу преподобний Сисой досягнув вискоої духовної чистоти й одержав дар чудотворіння, так що одного разу навіть своєю молитвою повернув до життя померлого отрока.

Надзвичайно суворий до себе, преподобний Сисой був дуже милостивий та співчутливий до ближніх і всіх приймав з любов’ю. Тих, хто відвідував його, преподобний завжди перш за все навчав смирення. На запитання одного пустельника, як він міг досягнути безперестанної пам’яті про Бога, преподобний зауважив: «Це ще небагато, сину мій, важливіше за те — вважати себе нижчим за всіх, тому що таке приниження сприяє придбанню смирення».

Коли ченці спитали преподобного Сисоя, чи достатньо одного року для покаяння брату, який впав у гріх, він сказав: «Я вірую в милосердя Людинолюбця Бога, і якщо людина покається всією душею, то Бог прийме її покаяння протягом трьох днів».

У час, коли преподобний Сисой лежав на смертному одрі, учні, які оточували старця, побачили, що лице його просяяло. Вони спитали вчителя, що він бачить. Авва Сисой відповів, що споглядає святих пророків і апостолів. Учні запитали, з ким бесідує преподобний, і він мовив, що за його душею прийшли ангели, а він просить їх дати йому ще хоча б короткий час на покаяння. «Тобі, отче, немає потреби в покаянні», — заперечили учні. Але преподобний Сисой, зі свого великого смирення, відповів: «Поправді я не знаю, чи поклав я хоча б початок покаяння мого».

Після цих слів обличчя святого авви просяяло так, що братія не наважувалися на нього дивитися. Преподобний встигнув сказати їм, що бачить Самого Господа, і свята душа його відійшла в Царство Небесне.

Тропарі, кондаки, молитви та величання

Гражданський шрифтЦерковнослов'янськоюУкраїнською

Тропарь преподобному Сисою Великому, глас 2

Плотски́я стра́сти умертви́в воздержа́нием,/ ми́ру распя́лся еси́/ и, в пусты́ни живы́й, всех по́хотей отсече́нием/ А́нгел земны́й и Небе́сный челове́к показа́лся еси́,/ сего́ ра́ди тя, я́ко наста́вника и́ноком, пое́м, Сисо́е о́тче наш, и про́сим:// моли́ Христа́ Бо́га, да спасе́т ду́ши на́ша.

Ин тропарь преподобному Сисою Великому, глас 1

Пусты́нный жи́тель, и в телеси́ А́нгел,/ и чудотво́рец яви́лся еси́, Богоно́се о́тче наш Сисо́е,/ посто́м, бде́нием, моли́твою Небе́сная дарова́ния прии́м,/ исцеля́еши неду́жныя, и ду́ши ве́рою притека́ющих ти́./ Сла́ва Да́вшему тебе́ кре́пость,/ сла́ва Венча́вшему тя,// сла́ва Де́йствующему тобо́ю все́м исцеле́ния.

Тропaрь, глaсъ №:

Пустhнный жи1тель, и3 въ тэлеси2 ѓгGлъ, и3 чудотв0рецъ kви1лсz є3си2, бGон0се џтче нaшъ сісHе, пост0мъ, бдёніемъ, мл7твою нбcнаz даров†ніz пріи1мъ, и3сцэлsеши нед{жныz, и3 дyшы вёрою притекaющихъ ти2: слaва дaвшему тебЁ крёпость, слaва вэнчaвшему тS, слaва дёйствующему тоб0ю всBмъ и3сцэлє1ніz.

Кондaкъ, глaсъ д7.
Под0бенъ: Kви1лсz є3си2:

Подвизaвсz, ѓгGлъ на земли2 ви1дэнъ бhлъ є3си2, њзарszй, прпdбне, помышлє1ніz вёрныхъ бGознaменьми всегдA. тёмже тS вёрою, сісHе, почитaемъ.

Ще в розробці