...

Преподобний Лев, єпископ Катанський

День пам'яті (н. ст.)

Місяця лютого на 20-й день

Святий Лев був єпископом у місті Катані, в Сицилії. Він славився добротою і милосердям, християнською любов’ю до вбогих та мандрівників. Господь удостоїв його дару лікування від різних хвороб і дару чудотворіння.

У часи єпископства святого Льва в Катанах жив чарівник Іліодор, який вражав народ хибними дивами. Він раніше був християнином, але потім таємно зрікся Спасителя і став служителем диявола. Преподобний Лев часто переконував Іліодора залишити злі діла і навернутися до Бога, але марно.

Одного разу Іліодор дійшов до такої зухвалості, що, увійшовши до храму, де єпископ звершував богослужіння, своїм волхвуванням учинив там збентеження і спокусу, намагаючись влаштувати безлад. Бачачи народ, який біснується під чародійницьким впливом, святий Лев зрозумів, що час лагідного вмовляння минув. Він спокійно вийшов із вівтаря і, обв’язавши шию чарівника своїм омофором, вивів його із храму на площу. Там преподобний змусив Іліодора зізнатися у всіх злодіяннях. Єпископ наказав розвести багаття і без вагань вступив разом з чарівником у вогонь, утримуючи його омофором. Так вони стояли у вогні, доки Іліодор не згорів, а преподобний Лев силою Божою залишився неушкодженим. Це чудо ще за життя прославило святого.

Коли преподобний Лев помер, біля його гробу одержала зцілення кровоточива жінка. Тіло святого згодом було покладено у храмі святої мучениці Лукії, створеному ним самим. Пізніше його мощі були перенесені в церкву святителя Мартина Милостивого, єпископа Турського (пам’ять 12 жовтня).

Тропарі, кондаки, молитви та величання

Гражданський шрифтЦерковнослов'янськоюУкраїнською

Тропа́рь, глас 4:

Пра́вило ве́ры и о́браз кро́тости,/ воздержа́ния учи́теля,/ яви́ тя ста́ду твоему́,/ я́же веще́й и́стина,/ сего́ ра́ди стяжа́л еси́ смире́нием высо́кая,/ нището́ю бога́тая,/ о́тче Льве,/ моли́ Христа́ Бо́га/ спасти́ся ду́шам на́шим.

Конда́к, глас 8

Я́коже свети́льника превели́ка, Це́рковь и́мать, всеблаженне,/ тебе́, па́че со́лнца сия́юща,/ ю́же твои́ми моли́твами сохрани́, блаже́нне,/ непобеди́му, и непоколеби́му от е́реси вся́кий, и нескве́рну,/ я́ко приснопа́мятный.

Тропaрь, глaсъ д7:

Прaвило вёры и3 џбразъ кр0тости, воздержaніz ўчи1телz, kви1 тz стaду твоемY, ћже вещeй и4стина. Сегw2 рaди стzжaлъ є3си2 смирeніемъ высHкаz, нищет0ю бог†таz, џ§е львE, моли2 хrтA бGа, спасти1сz душaмъ нaшымъ.

Кондaкъ, глaсъ }.

Ћкоже свэти1льника превели1ка цRковь и4мать, всебlжeнне, тебE пaче с0лнца сіsюща, ю4же твои1ми моли1твами сохрани2, бlжeнне, непобэди1му и3 непоколеби1му t є4реси всsкіz, и3 несквeрну, ћкw приснопaмzтный.

Ще в розробці