...

Преподобні Ісаакій, Далмат і Фавст Далматські

День пам'яті (н. ст.)

Місяця серпня на 3-й день

Преподобні Ісаакій, Далмат і Фавст були ігуменами Далматської обителі. Преподобний Далмат раніше служив у війську святого благовірного царя Феодосія Великого (379–395) і користувався його повагою. Залишивши світ, він між 381 і 383 роками разом з сином Фавстом пішов до обителі преподобного Ісаакія поблизу Константинополя. Преподобний Ісаакій постриг батька й сина в чернечий чин, і обидва вони стали вести суворе подвижницьке життя.

Одного разу у Великий піст преподобний Далмат не вкушав їжі протягом сорока днів, а потім, зміцнившись, до свята Вознесіння Христового пробув у захопленні, удостоївшись Божественних видінь.

Наближаючись до кінця свого життя, преподобний Ісаакій у 383 році поставив замість себе ігуменом преподобного Далмата, за ім’ям якого обитель стала називатися Далматською.

Святий Далмат був ревним поборником православної віри на III Вселенському Соборі в Єфесі, який відбувся в 431 році і на якому було засуджено єресь Несторія.

Після Собору святі отці возвели преподобного Далмата в сан архімандрита Далматської обителі, де він і помер після 446 року, доживши до дев’яноста років.

Про преподобного Фавста відомо, що він, подібно до батька, був великим аскетом й із чернечих подвигів особливо досяг успіху в пості. Після смерті батька він став ігуменом обителі.

Тропарі, кондаки, молитви та величання

Гражданський шрифтЦерковнослов'янськоюУкраїнською

Тропарь преподобным Исаакию, Далмату и Фавсту Далматским, глас 4

Бо́же оте́ц на́ших,/ творя́й при́сно с на́ми по Твое́й кро́тости,/ не отста́ви ми́лость Твою́ от нас,/ но моли́твами их// в ми́ре упра́ви живо́т наш.

Кондак преподобным Исаакию, Далмату и Фавсту Далматским, глас 2

Поще́нием возсия́вшия, я́ко свети́ла,/ и е́реси разврати́вшия ве́рою,/ пе́сньми Исаа́кия восхва́лим и с Далма́том Фа́вста,/ я́ко Христо́вы уго́дники,// Того́ моля́щия о всех нас.

 

Ще в розробці