Апостоли від 70-ти Іродіон, Агав, Руф, Асинкрит, Флегонт і Єрм
День пам'яті (н. ст.)
Місяця квітня на 8-й день
Святий апостол Іродіон родом був із Тарсу Кілікійського, був родичем святого апостола Павла. Служив святим апостолам у всьому, і вони єпископом поставили його Неопатрійським, і багатьох із еллінів навчанням святим до Христової навертав віри. Через те заздрили іудеї, обступили його з ідолослужителями і мучили сильно. Убили святого: одні камінням уста йому розбили, інші деревом вдаряли по голові, потім ніж встромили і, як мертвого, кинули у крові. Думали-бо, що він уже помер, залишили тіло й пішли. Але апостол святий, благодаттю Божою, живий залишився, проповідував після того слово Боже в Римі зі святим верховним апостолом Петром. Святий же апостол Павло, із Коринфа до римлян пишучи послання, згадував Іродіона святого, який у Римі тоді при святому Петрі був: “Вітайте, — казав, — Іродіона, родича мого” (Рим. 16:11). І коли святий Петро розп’ятий був, тоді святого Іродіона (за свідченням Метафраста) разом зі святим Олімпом і з багатьма вірними мечем потяли.
Святий апостол Агав пророчого дару був сповнений, його ж згадують апостольські Діяння так: “У ті дні прийшли з Ієрусалима до Антіохії пророки. І один з них, на ім’я Агав, вставши, провістив Духом, що по всьому світі буде великий голод, що й сталося за кесаря Клавдія” (Діян. 11:27-28). І знову в Кесарії Агав святий провістив святому апостолу Павлу страждання, які мали бути йому в Єрусалимі: “взяв Павлів пояс і, зв’язавши свої руки й ноги, сказав: так говорить Дух Святий: мужа, якому належить цей пояс, так зв’яжуть іудеї в Ієрусалимі і видадуть в руки язичників.” (Діян. 21:11). Проповідував же Христа святий Агав у краях, які йому зустрічалися, і багатьох навернув до Христа Бога. Святого апостола Руфа в Посланні до Римлян згадує Павло святий: “Вітайте Руфа, вибраного в Господі” (Рим. 16:13). Став єпископом у Фівах, що в Елладі.
Святий апостол Асинкрит, у тому самому Павловому Посланні до Римлян згадуваний, став єпископом в Ірканії, краю Азійському.
Святий апостол Флегонт, теж у посланні згадуваний, став єпископом у Марафоні, місті Фракійському.
Святий апостол Єрм, так само там згаданий, у Далматії був єпископом.
Усі ж ці апостоли із сімдесяти були, всесвітом проповідували благовістя Христове, невірних до істинної віри приводили і, по-різному від іудеїв і еллінів мучені, померли.
Тропарі, кондаки, молитви та величання
Кондaкъ, глaсъ в7.
Под0бенъ: Вhшнихъ и3щS:
Kви 1стесz хrтHвы ў§ницы2 и3 ґпcли всечестнjи, и3рwдіHне слaвне, ґгaве и3 рyфе, ґсmгкрjте, флeгонте со є4рмомъ, при1снw моли1тесz гDеви подaти нaмъ согрэшeній прощeніе пою1щымъ вaсъ.
Ще в розробці