...

Воргольська ікона Божої Матері

День пам'яті (н. ст.)

Місяця липня на 30-й день

Воргольська ікона Божої Матері перебувала в церкві на честь Різдва Пресвятої Богородиці села Воргол Глухівського повіту Чернігівської губернії (нині Кролевецького району Сумської області).

Ікона ця вельми давня і знаходилася у Воргольському храмі з незапам’ятних часів. Передання і народний поголос приписують їй численні дива.

Для перевірки цього в 1850 році за розпорядженням духовної влади було проведено особливе розслідування, яке затвердило справжність чудотворної сили, яка виходила від святої Воргольської ікони Богоматері.

Після цього Святіший Синод постановив: «Беручи до уваги викладені благодатні зцілення, які сходять від ікони Божої Матері, не перешкоджати шанувати місцево цю ікону по вірі тих, хто приходить до неї з молитвою».

У різний час від цієї ікони отримали зцілення багато безнадійно хворих. Зокрема, у 1848 році, коли сильно лютувала пошесть холери, ікону носили всіма зараженими місцевостями. Тоді було відмічено, що там, куди приносили ікону, хвороба слабшала, а потім і зовсім припинялася.

1867 року місцевим причтом було складено докладну доповідь єпархіальному начальству про сім засвідчених випадків зцілень біля ікони Богоматері хвороб рук, ніг і розслаблення всього тіла. Численні зцілення силою Богоматері від Воргольської ікони закарбувалися в пам’яті народу.

Під час правління безбожної влади в селі Воргол храм був зруйнований, а ікона безслідно зникла, однак збереглися низка списків ікони та її опис.