Казанська (Вітебська) ікона Божої Матері
Місяця липня на 8-й день
Казанська (Вітебська) ікона Божої Матері є святинею стародавнього Маркова Свято-Троїцького монастиря Вітебської єпархії, зведеного в XVII столітті в селі Марково. 1656 року патріарх Московський і всієї Русі Никон від імені царя Олексія Михайловича подарував монастирю список Казанської ікони Божої Матері, який став головною святинею обителі.
Невдовзі від ікони стали відбуватися чудеса. Так, у тих же серединних роках XVII століття по молитвам перед чудотворною іконою у Вітебську було припинено пошестя. А 1867 року перед іконою зцілилася дружина вітебського губернатора Володимира Миколайовича Верьовкіна.
У 1812 році монастир зазнав розорення військами Наполеона. Майже все цінне майно було вивезено загарбниками, але шановану Казанську ікону Божої Матері ченцям вдалося заховати в лісі. Після закінчення війни розорений монастир було відновлено зусиллями жертводавців.
Чергове розорення обителі відбулося в найперші роки радянської влади. Відродився монастир 2000 року. Шанована Казанська ікона Божої Матері в срібному окладі була повернута в обитель і тепер виноситься на хресні ходи в дні великих свят.
У 2014 році Казанську Вітебську ікону Божої Матері внесено до церковного календаря для загальноцерковного шанування.