...

Ікона Божої Матері, іменована «Седмиєзерна»

День пам'яті (н. ст.)

Місяця червня на 26-й день / липня на 28-й день / жовтня на 13-й день

Седмиєзерна ікона є однією із ікон, надзвичайно шанованих у місцях свого перебування. День святкування на честь неї є урочистістю не лише для Седмиєзерної пустині, а й для всього Прикамського Поволжя.

Сама назва ікони походить від назви пустині, яка знаходиться біля семи озер, котрі згодом злилися в одне. Пустинь цю заснував Євфимій, якому від батьків дісталася Смоленська ікона Божої Матері. Згодом вона була названа Седмиєзерною.

1654 року в країні почалася морова язва. Ікону із пустині перенесли до Казані. Її зустрічали всі жителі міста, за що Господь по молитвам Пречистої дарував зцілення кожному, хто прикладався до чудотворної ікони. Образ Богоматері носили по домівках, молячись, а також всюди, де були хворі, і вони отримували від неї зцілення. Коли Смоленська ікона була пронесена по всьому місту і по всіх будинках, язва припинилася зовсім. Відтоді жителі міста мають особливу віру та любов до Смоленської ікони Богородиці, яка знаходиться у Седмиєзерній пустині.

Згодом ікону повернули до пустині. Однак у 1656 році, 25 жовтня, смертоносна хвороба знову спалахнула в Казані і стала лютувати сильніше, ніж колись. Жителі знову принесли святу ікону із пустині до Казані, вірячи у скору допомогу та заступлення Пречистої Владичиці. І Справді, після принесення ікони хвороба припинилася.

Того ж року архієпископом Казанським Лаврентієм було встановлено святкування Седмиєзерній іконі 26 червня за старим стилем. Нині святиня перебуває у вівтарі Петропавлівського кафедрального собору в Казані, і щотижня її виносять до храму для служіння.