Ікона Божої Матері, іменована «Галатська»
День пам'яті (н. ст.)
Місяця липня на 4-й день
Назва Галатської ікони Божої Матері походить від назви одного із районів Константинополя — Галата. Припускають, що спочатку святий образ перебував у монастирі, спорудженому на честь святої ікони, який проіснував до ХVII століття. У деяких історичних документах XIX століття є згадка про те, що Галатська ікона перебувала в Пергії, або Піргії (грецькою «вежі»), проте даних про існування такого монастиря в межах Константинополя немає. Є припущення, що під місцем, названим вежею, і, відповідно, місцем перебування святого образу, мається на увазі церква Богородиці Кастеліотісси в Галаті.
Точний список з Галатського образу, який вважають чудотворним, перебував у Москві, у церкві святителя Тихона біля Арбатських воріт. Список був виконаний майстрами Збройової палати в XVII столітті. Після закриття храму в 1920-х роках Галатську ікону Божої Матері спочатку передали до Антирелігійного музею мистецтв на території Донського монастиря, а потім, 1935 року, до Державної Третьяковської галереї.
Зображення Божої Матері на Галатській іконі належить до іконографічного типу поясної «Одигітрії». Божественний Младенець, одягнений в довгий хітон і з правицею, що благословляє, зображений таким, Який сидить на лівій руці Пречистої Діви, мафорій на Котрій прикрашений золотим орнаментом. Особливістю ікони є зображення царських регалій: Богоматір тримає скіпетр, Богонемовля тримає державу, а на головах Їхніх зображено царські вінці.