Ікона Божої Матері, іменована «Аз есмь с Вами и Никтоже на Вы»
Перехідне святкування в суботу 5-ї седмиці Великого посту
У 1997 році Свято-Георгіївський монастир став хранителем новоявленої ікони Божої Матері «Азъ есмь с Вами и Никтоже на Вы», тобто «Я з вами, отже, ніхто не зможе вам протистояти». Ікону написали сестри Леушинського монастиря наприкінці ХІХ століття. Тепер ця ікона є головною святинею Свято-Георгіївської обителі.
Цю ікону вони подарували праведному Іоанну Кронштадтському. Отець Іоанн багато молився перед цією іконою, а перед своєю смертю вирішив передати її іншому майбутньому угодникові Божому преподобному Серафиму Вирицькому.
Отець Іоанн благословив тоді ще купця Василія Муравйова прийняти чернецтво і, подібно до преподобного Серафима Саровського, молитися перед цією іконою Цариці Небесній протягом тисячі днів і ночей. Що й було виконано двічі: у 1937 році та після 1941 року.
За радянських часів владі не сподобалося знання про чудотворну ікону та її зцілення, і вона вирішила вилучити образ Богородиці.
Старець Серафим, відчуваючи небезпеку з боку влади, довірив зберігати ікону своїй духовній доньці, черниці Варсонофії. А перед кончиною він заповів передати святиню якомусь Херувіму, котрий зможе передати її до монастиря святого великомученика Георгія Побідоносця… Черниця Варсонофія таємно вивезла ікону до Ленінграда і ховала її все життя.
У глибокій старості вона дуже переймалася, кому ж передати ікону. Одного разу, у 1962 році, цілком випадково, познайомила її вівтарниця Свято-Миколаївського собору черниця Зіновія у себе вдома з ієромонахом з рідкісним ім’ям Херувим, і стариця Варсонофія одразу вирішила передати ікону йому.
Того ж року ієромонах Херувим привіз ікону Божої Матері до Чернігова, де зберігав її таємно до 1997 року.
Вже будучи у похилому віці, ієромонах Херувім запросив до себе ігуменю Свято-Георгіївського монастиря, щоб передати ікону до обителі. Тому що зруйнований монастир, який повернули Православній Церкві в 1995 році, з XVII ст. іменувався обителлю святого великомученика Георгія Побідоносця. Таким чином, виповнилося одне із пророцтв великого старця преподобного Серафима Вирицького.