Друге знайдення Малочернеччинського образа Христа Спасителя «Хліб Життя»
День пам'яті (н. ст.)
Місяця вересня на 12-й день
Малочернеччинський образ Христа Спасителя “Хліб Життя” було втрачено під час Громадянської війни, що спалахнула після революції 1917 року. За деякими спогадами, ікону бачили в секті обновленців на Пришибі, на той час околиці Сум. Однак, найімовірніше, це був місцевошанований список з чудотворної ікони. Аж до нашого часу доля образа “Спас Малочернеччинський” залишалася невідомою.
1996 року клуб, побудований із церковної цегли, було передано православній громаді села Токарі. Відновилися богослужіння, люди приходять, аби сповідувати свою віру.
Уже в ХХІ столітті з’явилися відомості про те, що в зібранні донецького колекціонера О. М. Здановича є давній образ Спасителя. Було одержано експертний висновок щодо цієї ікони. У ньому зазначено, що за низкою ознак образ відповідає чудотворному образу із Малої Чернеччини. За стилістикою він може належати до другої половини XVIII століття.
Оклад кінця ХІХ століття свідчить про шанування ікони саме в цей час, хоча вона є давнішою. Холст, на якому написано ікону, було натягнуто на дошку, вочевидь, саме у зв’язку з влаштуванням окладу і початком шанування. Ручки зі зворотного боку показують, що образ носили під час хресних ходів. Їх встановлювали тільки для чудотворного Малочернеччинського образа, а не для його списків.
Знайдений вдруге Малочернеччинський образ 15 липня 2012 року був переданий до Успенької Святогірської лаври.
20 липня того ж року на засіданні Священного Синоду Української Православної Церкви було розглянуто рапорт єпископа Сумського і Охтирського Євлогія, нині митрополита, про знайдення чудотворного Малочернеччинського образа Христа Спасителя “Хліб Життя”, а також інші матеріали про святиню. Згідно з рішенням Синоду місцем постійного перебування образа став Спасо-Преображенський кафедральний собор Сум.