Блаженний Андрій Константинопольський, Христа заради юродивий
День пам'яті (н. ст.)
Місяця жовтня на 2-й день
Блаженний Андрій, Христа заради юродивий, був слов’янином і жив у Х столітті в Константинополі. З юних років він полюбив храм Божий і священні книги.
Одного разу в сонному видінні блаженний побачив два війська. В одному були мужі у світлому одязі, в іншому були чорні й страшні біси. Ангел Божий, який тримав у руці дивовижні вінці, сказав Андрієві, що вінці ці не прикраса земного світу, а небесний скарб, котрим Господь нагороджує Своїх воїнів, які перемагають чорні полчища. “Іди на добрий подвиг, — сказав ангел Андрієві, — будь юродивим заради Мене і багато отримаєш у день Царства Мого”.
Зрозумів блаженний, що Сам Господь закликає його на подвиг. Відтоді Андрій став ходити вулицями міста в лахмітті, ніби розум його помутився. Багато років терпів святий глузування, образи. Благодушно зносив він побої, голод і спрагу, холоднечу і спеку, просячи милостиню й віддаючи її іншим жебракам. За своє велике терпіння і смиренність святий отримав від Господа дар пророцтва й прозорливості, врятував багатьох від душевної загибелі і викрив багатьох нечестивців.
Під час молитви у Влахернському храмі святий Андрій сподобився побачити Пресвяту Богородицю, Яка покривала тих, хто молився, Своїм омофором.
Помер блаженний Андрій у 936 році.
Тропарі, кондаки, молитви та величання
Тропарь блаженному Андрею Константинопольскому, Христа ради юродивому, глас 1
Глас апо́стола Твоего́ Па́вла услы́шав, глаго́лющ:/ мы юро́ди Христа́ ра́ди,/ раб Твой, Андре́й, юро́д бысть на земли́/ Тебе́ ра́ди, Христе́ Бо́же./ Те́мже ны́не па́мять его́ почита́юще,// Тебе́ мо́лимся, Го́споди, спаси́ ду́ши на́ша.
Кондак блаженному Андрею Константинопольскому, Христа ради юродивому, глас 4
Во юро́дство претвори́вся во́лею,/ ми́ра сего́ красоты́ отню́д возненави́дел еси́,/ плотска́я мудрова́ния увяди́л еси́ посто́м и жа́ждею, и зно́ем,/ и сту́дению мра́за,/ от дождя́ и сне́га, и от про́чия возду́шныя тя́готы никогда́же уклони́вся,/ очи́стил еси́ себе́, я́ко зла́то в горни́ле,// Андре́е блаже́нне.
Ще в розробці