Ікона Божої Матері, іменована «Бесідна»
День пам'яті (н. ст.)
Місяця серпня на 14-й день
Ікона Пресвятої Богородиці, іменована «Бесідна», називається так тому, що на ній зображені Божа Матір і святитель Миколай Мирлікійський, які розмовляють з пономарем Георгієм, на прозвище Юриш. Ця подія сталася невдовзі після явлення Тихвінської ікони Пресвятої Богородиці, в 1383 році. Тоді Сама Пресвята Богородиця наказала пономарю Георгію сказати, щоб над нововлаштованим храмом у Тихвіні поставили дерев’яний хрест, а не залізний. На місці цього явлення було збудовано каплицю в ім’я святителя Миколая Чудотворця.
Каплиця горіла декілька разів, причому вперше у 1390 році одночасно з храмом, де знаходилася Тихвінська ікона Пресвятої Богородиці. У 1515 році знову було збудовано дерев’яну церкву і засновано чоловічий монастир на честь цієї святої ікони. Знаходився Бесідний монастир у Тихвінському повіті Новгородської губернії.
Іконографія сюжету ікони «Бесідна» точно відображає «Сказання». Пресвята Богородиця сидить на зрубаному (іноді такому, що росте) дереві, вкритому листям або квітами, з «червоним жезлом» у правій руці. Перед Богородицею знаходяться святитель Миколай Чудотворець і пономар Георгій, який стоїть на колінах.