Священномученик Олексій Введенський, диякон
Місяця серпня на 13-й день
Священномученик диякон Олексій – Олексій Васильович Введенський – народився 19 лютого 1903 року в селі Прусово Ярославської губернії в родині священика. Освіту він здобув у трирічній школі та Ярославському духовному училищі. У 1925 році майбутнього священномученика висвячують у сан диякона і він починає служити в церкві села Петропавлівське Більше-Сольського повіту Ярославської області.
Одразу отець Олексій був позбавлений виборчих прав, а 3 лютого 1930 року його заарештовують у груповій справі “групи священнослужителів і мирян Боровського р. Ярославського округу”. Було висунуто звинувачення в “систематичній антирадянській агітації, спробах призову до масових заворушень, створенні антирадянського угруповання”. Отця Олексія засуджують до 5 років виправно-трудового табору з конфіскацією майна і висилкою сім’ї (дружина і дитина).
З Ярославського спецізолятора священномученика було перепроваджено на Біломорканал, потім переправлено до Темніковського ВТТЛ ОДПУ в Північний край. У 1934 році отець Олексій виходить на свободу, повертається у своє село і відновлює дияконське служіння. Майже відразу його знову заарештовують і засуджують до 1 року примусових робіт.
Після відбуття ув’язнення о.Олексій тимчасово працював на енерго-комбінаті, сподіваючись повернутися до церковного служіння. Третій і останній арешт відбувся 21 червня 1937 року. У Велико-Сольському РВ НКВС диякону Олексію висунули звинувачення в “антирадянській агітації” та “участі в контрреволюційній церковній групі”. Провини своєї він не визнав, не підписавши і наклепу на своїх ближніх. Трійка при УНКВС по Ярославській області засудила його до вищої міри покарання. 26 серпня 1937 року диякона Олексія Введенського було розстріляно.
Ювілейним Архієрейським Собором Руської Православної Церкви 2000 року священномученик Олексій був зарахований до лику святих.