...

Преподобномучениця Параскева Римська

День пам'яті (н. ст.)

Місяця липня на 26-й день

Преподобномучениця Параскева була єдиною дочкою батьків-християн і з молодих років присвятила себе Богу. Живучи в батьківському домі, вона багато часу приділяла молитві та вивченню Святого Письма. Після смерті батьків свята Параскева роздала все своє майно жебракам, прийняла чернецтво і, наслідуючи святих апостолів, стала проповідувати язичникам про Христа, багатьох навертаючи до християнства.

Про її діяльність було донесено імператору Антоніну Пію (138–161), і свята Параскева постала перед судом. Безстрашно сповідала вона себе християнкою. Ні обіцянки почестей та матеріальних благ, ні погрози муками та смертю не похитнули твердості святої і не відвернули її від Христа.

Святу Параскеву піддали звірячим катуванням. Одягнувши їй на голову розпечений шолом, її кинули в казан з киплячою смолою. Однак силою Божою свята мучениця залишилася неушкодженою.

Коли імператор заглянув у казан, свята Параскева кинула йому в обличчя кілька крапель розпеченої смоли, і він осліп. Імператор став просити її про зцілення, і свята мучениця зцілила його. Після цього імператор відпустив святу Параскеву на свободу.

Переходячи з проповіддю Євангелія з одного місця на інше, свята Параскева прийшла до міста, де правителем був Аскліпій. Тут її знову засудили на смерть. Мученицю повели до величезного змія, який жив у печері, щоб він зжер її. Але свята Параскева сотворила над змієм хресне знамення, і він тут же помер. Аскліпій і городяни, побачивши таке чудо, увірували в Христа і відпустили святу.

Вона продовжувала свою проповідь. У місті, де правителем був дехто Тарасій, свята Параскева прийняла мученицьку кончину. Після жорстоких катувань вона була обезголовлена.

Тропарі, кондаки, молитви та величання

Гражданський шрифтЦерковнослов'янськоюУкраїнською

Тропарь преподобномученице Параскеве Римской, глас 1

Тща́ние иму́щи сообра́зно и́мени твоему́, тезоимени́тая,/ равноимя́нную тебе́ ве́ру в сожи́тельство избра́ла еси́,/ Параске́во победоно́сная,// те́мже излива́еши исцеле́ния и мо́лишися о душа́х на́ших.

Кондак преподобномученице Параскеве Римской, глас 4

Храм твой, всечестна́я,/ я́ко враче́бницу душе́вную обре́тше,/ в нем вси ве́рнии/ велегла́сно почита́ем тя,// преподобному́ченице Параске́во сла́вная.

Тропaрь, глaсъ №:

Тщaніе соwбрaзнw твоемY и4мени содёлавши, тезоимени1таz, равноимsнную тебЁ вёру въ сожи1тельство и3збрaла є3си2, параскevо побэдон0снаz, тёмже и3зливaеши и3сцэлє1ніz и3м0лишисz њ душaхъ нaшихъ.

Кондaкъ, глaсъ д7:

Хрaмъ тв0й, всечестнaz, ћкw врачeбницу душeвную њбрётше, въ нeмъ вси2 вёрніи велеглaснw почитaемъ тS, прпdбном§нице параскevо слaвнаz.

Ще в розробці