Священномученик Георгій Богоявленський пресвітер
День пам'яті (н. ст.)
Місяця травня на 19-й день / у неділю, найближчу до 25 січня, — Собор новомучеників і сповідників Церкви Руської (перехідне) / місяця травня на 19-й день — Собор новомучеників і сповідників Бєлгородських / липня на 19-й день — Собор Курських святих / вересня на 4-й день — Собор Воронезьких святих / вересня на 10-й день — Собор Липецьких святих
Священномученик Георгій народився 1 січня 1883 року в селі Матрьонка Нижня Усманського повіту Тамбовської губернії в сім’ї псаломщика Олександра Богоявленського. Під час Першої світової війни він служив полковим писарем, після революції став псаломщиком у храмі. У 1930 році був висвячений на священика до Покровського храму в селі Верхній Телелюй Липецької області.
Навесні 1935 року влада ухвалила рішення закрити храм, а для цього заарештувати священника. Кілька місцевих колгоспників, голова колгоспу і секретар сільради обмовили отця Георгія, заявивши, що священник Георгій Богоявленський лаяв радянську владу, вів антиколгоспну агітацію, казав, що колгоспи розпадуться, а в будинку колгоспника Столповського, перед звершенням на запрошення господаря всенічної, агітував проти радянської влади і споював колгоспників. Викликаний як свідок Столповський рішуче спростував лжесвідчення.
8 травня 1935 року отця Георгія заарештували, помістили до в’язниці в місті Усмані і наступного дня допитали.
23 липня 1935 року о десятій годині ранку почалося закрите засідання Виїзної сесії Воронезького обласного суду. Виступаючи в суді, отець Георгій сказав: «У пред’явленому обвинуваченні винним себе не визнаю і пояснюю, що 15 грудня 1934 року я був у церкві, помітив, що відірвано завісу церковну з вівтаря, вийнято скло із ікон і взято листи заліза, призначені для ремонту даху. На адресу радянської влади я нічого не висловлював. У себе на квартирі й у Столповського я на адресу порядку управління також нічого не говорив; проти колгоспів агітації не вів. У сільській раді 6 січня 1935 року я був, але знову-таки проти радянської влади не висловлювався, і про партію також не висловлювався».
Дехто із викликаних до суду свідків підтвердив лжесвідчення, хоча і в значно меншій кількості випадків, ніж на попередньому слідстві, а основні свідки й зовсім не були викликані. В останньому слові отець Георгій заявив, що «обвинувачення йому було пред’явлено на ґрунті особистих рахунків із головою сільради і все це наклеп». Того ж дня суд зачитав вирок. Священник Георгій Богоявленський був засуджений до п’яти років ув’язнення у виправно-трудовому таборі і відправлений на Далекий Схід.
У березні 1938 року отця Георгія було заарештовано в таборі і перевезено разом з іншими обвинуваченими до благовіщенської в’язниці. 17 березня 1938 року трійка НКВС засудила їх до розстрілу. 1 червня 1938 року священномученик Георгій прийняв мученицьку кончину.